
Feltehetőleg XIII. században épült egyhajós, téglából épült katolikus templom. Az 1500-as években a Batthyánykat követve az Őrség lakói református hitre tértek át, ekkor lemeszelték a freskókat. A török megszállás idején a templomot helyben égetett téglából erődítménnyé tették. Érdekessége, hogy nem csak belül, de kívül is freskók díszitették, amelyek nagy része sajnos mostanra elpusztult.


